Wybierz ligę

Aktualności

22 LUT 2020

Liga dobiega końca. Ostatnia kolejka przed nami

Liga dobiega końca, ostatnia kolejka Extraliga.pl Futsal Kobylnica w sobotnie popołudnie ruszy jak zawsze od godziny 15:00. Zapraszamy wszystkich kibiców którzy, chcą zobaczyć po raz ostatni zmagania na hali. Emocji na pewno nie zabraknie.

Godzina 15:00 to początek pierwszego spotkania pomiędzy KS Zaleskie a Orły Team. Zaleskie, drużyna która na co dzień rozgrywa swoje mecze w B klasie po raz drugi z rzędu wzięła u dział w lidze Futsalu, o ile w poprzednim sezonie zawodnicy „KSZ” byli rewelacją rozgrywek tak w tym kompletnie nie trafili z formą i ten sezon zakończą na ostatnim miejscu, jedyny plus tego że nie zakończą go z zerowym dorobkiem punktowym dzięki remisowi w ostatnim meczu z Iron Gates 3-3. Orły Kamila Bilickiego do tego sezonu wzmocnili zespół i mieli zamiar zaatakować TOP 3 ligi. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna i po 8 spotkaniach rozegranych do tej pory mają na swoim koncie 7 oczek i 7 miejsce w tabeli. Faworytem w tym spotkaniu wydają się jednak być Orły a KS Zaleskie będzie musiało zagrać na 100 % swoich możliwości żeby powalczyć chociaż o 1 pkt.

Kolejne spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 15:50 będzie mecz Iron Gates z Team Słupsk. „Irony” to beniaminek tegorocznych rozgrywek i jak na beniaminka przystało pokazali się z dobrej strony. Drużyna Tomasza Drewnika w kliku spotkaniach potrafiła postawić się rywalom i grać jak równy z równym. Zespołowi w niektórych sytuacjach po prostu brakowała szczęścia pod bramką rywali i doświadczenia co odbijało się na wynikach w niektórych spotkaniach. Team Słupsk Daniela Libigockiego przed ostatnią kolejką już zapewnił sobie vice-mistrzostwo ligi i to spotkanie może potraktować ulgowo. Drużyna „TS” w tym sezonie zagrała znakomicie, po za jednym spotkaniem z Solczi Trans, gdzie ulegli swoim rywalom aż 9-0. Faworytem w dzisiejszym meczu jest drużyna Team Słupsk, mimo że mają już wszystko zapewnione to na pewno będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem.

Na półmetku ostatniej kolejki Dziki Dom zmierzy się  z Gminą Kobylnica. Drużyna Dariusza Czechowskiego i Karola Czubaka przed tym sezonem postawili sobie jasno cel-Mistrzostwo. Niestety porażki z Team Słupsk oraz Solczi Trans definitywnie przekreśliły plany o wygraniu ligi. W meczu z Kobylnicą będą musieli postarać się o zwycięstwo bo w przypadku ewentualnej porażki mogą stracić 3 miejsce w tabeli jakie aktualnie zajmują o ile Truck Team wygra swój mecz. Gmina Kobylnica, zespół Przemysława Milewicza po udanym poprzednim sezonie w tym również chcieli powtórzyć sukces, niestety słaba gra całej drużyny  w tym sezonie skazała ich na miejsce w dole tabeli. „GK” można za jedno pochwalić że, w poprzednim meczu mając tylko 4 zawodników nie poddali się i wyszli na mecz z drużyną Indkpolu ulegając swoim przeciwnikom tylko 9-3. Gdyby porównać obie ekipy z poprzedniego sezonu gdzie Dziki zajęły 2 miejsce a Kobylnica 3 to ten mecz byłyby HIT-em kolejki a tak to faworytem na dziś jest drużyna Dzików, która musi wygrać spotkanie żeby zachować 3 miejsce na koniec rozgrywek. Na to spotkanie zapraszamy o godzinie 16:40.

4 mecz dzisiejszej kolejki przyniesie nam mały Hit. Truck Team zmierzy się z Solczi Trans. Ten sezon dla drużyny Sebastiana Hojczyka (TT) jest bardzo udany, zespół gra bardzo dobrze. Przez 3/4  sezonu byli drużyną z TOP3 niestety porażki z Dziki Dom i Team Słupsk a także niespodziewany remis z Iron Gates spowodowały że zespół znajduję na 4 miejscu z małymi szansami na powrót do czołowej trójki. Żeby tak się stało przede wszystkim Dziki Dom musiałby ulec zespołowi z Kobylnicy a Truck Team musi dziś wygrać. Zespół Solczi Trans to prawdziwa maszyna do wygrywania. W poprzedniej kolejce dzięki zwycięstwu nad Akademią Pomorską 9-6 zapewnili sobie mistrzostwo ligi. Przez cały sezon szli jak burza wygrywając mecz za meczem nie dając żadnych szans swoim rywalom. To spotkanie określano jako mały HIT kolejki może przynieść nam sporo emocji. Faworytem wydaje się być drużyna Solczi, zawodnicy na pewno będą zmobilizowani do tego aby zapisać się w historii rozgrywek i przejść sezon bez ani jednej porażki. Truck Team na pewno da z siebie wszystko aby pokazać że walczyli do końca i nawet jeśli nie zdobędą 3 miejsca i tak będą mieli bardzo udany sezon biorąc pod uwagę że w poprzednim zajęli miejsce w dole tabeli. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17:30.

W ostatnim spotkaniu w tym sezonie czeka nas również ciekawe starcie. Indykpol zagra z Akademią Pomorską. W tabeli różnica pomiędzy tymi drużynami wynosi tylko 1 pkt więc ewentualne zwycięstwo jednej czy drugiej drużyny może dać awans na 5 miejsce i zakończenie sezonu w połowie tabeli. Drużyna „Indyków” to drugi z dwóch tegorocznych beniaminków ligi, zawodnicy pomimo nieciekawego początku sezonu zdążyli nabrać wprawy i z meczu na mecz grali lepiej czego dowodem może być 5 miejsce jakie aktualnie zajmują z 10 pkt na swoim koncie. Zespół Akademii Pomorskiej przed tym sezonem mocno wzmocnił swój zespół i był brany pod uwagę jako „czarny koń” rozgrywek. Niestety kiepska postawa w niektórych spotkaniach sprawiła że muszą walczyć tylko o 5 miejsce a potencjał jakim dysponuje ten zespół powinien sprawić że mogli by się znaleźć nawet w TOP 3. Faworyta w tym meczu ciężko określić, na pewno znaczący wpływ będą miały składy w jakich zbiorą się dziś drużyny oraz dyspozycja dnia. W ostatnim meczu czekają nas spore emocje i walka do końca. Początek ostatniego meczu w tym sezonie o godzinie 18:20.

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto