07 STY 2019

Mecz na szczycie: Grad bramek i 3 pkt Redaru!

O 18:20 na obiekcie Sportowym w Kobylnicy miał zacząć się prawdziwy hit. Stal Jezierzyce podejmowała Redar Słupsk. Dwaj pretendenci do mistrzostwa stanęli na przeciw siebie. Od samego początku mecz nie zawodził, a już w 2' minucie za sprawą Piotra Bentkowskiego na prowadzenie wyszła Stalówka. Beny popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Podwyższyć mógł Maciej Miecznikowski, lecz strzał napastnika Stali w kapitalny sposób sparował Bartłomiej Wojtanowski. W 6' minucie do wyrównania doprowadził niezawodny w tym sezonie Fabian Słowiński. Ekipa Dariusza Miecznikowskiego, miała kolejną okazję z rzutu wolnego, lecz tym razem Łukasz Pakuła uderzył w mur. Poraz drugi w tym meczu na prowadzenie wyszedł zespół z Jezierzyc. Podanie Marcina Strzębały wykorzystał Mariusz Zakrzewski. Redar dążył do wyrównania. Najpierw spróbował Krzysztof Kozłowski, ale jego strzał przeleciał obok spojenia słupka z poprzeczką. Chwilę później "Koza" dopiął swego i zaliczył trafienie z rzutu wolnego dające remis w tym spotkaniu. Następnie ten sam zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie dzięki uderzeniu z dystansu. W 15' minucie podobną akcję zobaczyliśmy ze strony Wojciecha Wójcika, który strzałem zza lini pola karnego pokonał Pawła Walo. Swoje okazje miał Łukasz Pakuła, ale bardzo mocne strzały obrońcy Stali w kapitalny sposób bronił Wojtanowski. Przed przerwą zdołał jeszcze trafić Fabian Słowiński przy asyście Marcela Stanischewskiego
Po przerwie wróciliśmy na parkiet aby oglądać piłkarzy obydwu zespołów. W 21' minucie Redar podwyższył prowadzenie dzięki trafieniu samobójczym Piotra Bentkowskiego. "Benek" próbował naprawić sytuację oddając bardzo dobrym strzał na bramkę Pomarańczowych ale znów kapitalnie wybronił to bramkarz Redaru. Bramkę zespołu Dariusza Diakowskiego bombardował też Łukasz Pakuła, ale jego atomowe uderzenia tylko w znany przez siebie sposób bronił goalkepper Wojtanowski. Okazję miał również kapitan Redaru Paweł Kauch ale uderzył obok bramki strzeżonej przez młodego Pawła Walo. W 30' minucie dobrą akcją popisał się Marcin Strzębała który okiwał bramkarza Patryka Drywę (zmiana bramkarzy Redaru w 29' min meczu, przyp. red.) i zaliczył trafienie. Bardzo szybko odpowiedzieli rywale, ponieważ w tej samej minucie do siatki trafił Wojciech Wójcik. Podwyższyć mógł Marcel Stanischewski ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Tomasz Biel. Ta sztuka udała się Marcinowi Pacholskiemu który zdobył bramkę na 8:3 w 31' minucie spotkania. Po obydwu stronach gracze mieli okazje z rzutu wolnego, ale strzały Bentkowskiego (Stal), oraz Kozłowskiego (Redar) nie znalazły drogi do siatki. 35' minuta to drugi gol Zakrzewskiego przy którym asystę zaliczył Tomasz Perkowski. Za ciosem poszli gracze z Jezierzyc, ponieważ na kolejne trafienie nie musieliśmy długo czekać, a jego autorem był Maciej Miecznikowski. Na tablicy wyników 8:5. Gwóźdź do trumny rywalom wbił Adrian Markowski w 40 minucie meczu zaliczając kolejne trafienie drużyny Redaru. Przed końcowym gwizdkiem zmniejszyć rozmiary porażki zdołał Maciej Miecznikowski który ustalił wynik spotkania na 9:6 i po bardzo dobrym meczu obydwu zespołów Redar Słupsk inkasuje 3 pkt.